• Niezapomniane wakacje w Pekinie

    Pekin jako stolica i drugie po Szanghaju miasto Chin jest bardzo popularne i znane pośród licznych turystów. Jest to miasto różnorakie. To tutaj mieszczą się najstarsze, chińskie zabytki. Z drugiej strony jest to miasto bardzo modne i przyszłościowe. Miasto jest zlokalizowane w okolicach Morza Żółtego, w północno-wschodniej części kraju. Większa część aglomeracje znajduje się na wzgórzach. Pekin- objaśnia się jako północne miasto. Chińczycy wielokrotnie zmieniali lokalizację prywatnej stolicy. Od 1949 roku Pekin stał się końcową stolicą. Pekin to miasto bez wyrazistego centrum. Dzieli się na trzy główne kręgi. Najstarsza część ośrodki miejskie to Miasto Wewnętrzne. Bardzo ważne zabytki to świątynia Konfucjusza, a też dwie wieże: Dzwonów i Bębnów. Na południu ośrodki miejskie znajduje się najpopularniejsza część Pekinu : Zakazane miasto. Jest to część otoczona 11 metrowym murem, do którego nie ma wstępu. We wnętrzu zakazanego ośrodki miejskie znajdują się pałace, świątynie i pawilony.

    Pekin jest też największym węzłem komunikacyjnym kraju. W promieniu 20 kilometrów znajduje się port lotniczy. W mieście jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska jak autobusy i trolejbusy. Stąd turyści travel book spędzający tutaj wypoczynek nie musza przejmować się o transport, miedzy różnymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi.

    Finnair na dzień dzisiejszy oferuje tanie bilety lotnicze do Pekinu. Wcześniejsze promocje obejmowały loty do Bangkoku i Delhi. Finnair to jedna z najstarszych linii lotniczych, która funkcjonuje na podniebnym rynku nieomalże 90 lat W latach 80.rozpoczęły się loty z Warszawy. Fińskie linie lotnicze mają bardzo bogatą siatkę połączeń do Azji. Ekspansję na te kierunki rozpoczął lot Finnair z Helsinek do Bangkoku. Z Helsinek Finnair obecnie lata do 12 krajów. Na terenie Finlandii jest to 19 miast, natomiast na terenie Europy jest to 39 różnych miast. Finnair znany jest z tego, że bardzo dba o klienta. Specjalistyczna obsługa, znająca kilak języków, innowacyjne samoloty i wiele usług, które oferuje Finnair stwarza, że klienci czują się naprawdę bezpiecznie i komfortowo. Uniformy, w których występuje załoga to nieodłączny szczegół imażu.

    Tagi: , , , ,Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.