• Rozwój personalny

  Wartości – to osobiste motywatory, wszystko co uważasz za najważniejsze i najbardziej priorytetowe w swoim życiu. To one wyjaśniają Twoje codzienne zachowania i reakcje.

  Przekonania – stanowią wyraz stopnia, do jakiego jesteś czegoś pewien. Podstawową cechą przekonań jest fakt, że nie muszą być prawdziwe. Nasze przekonania odzwierciedlają nasze ,prawdy” i nasze ,wersje rzeczywistości”. Istotne jest, ażeby zrozumieć, że prawie każdy z nas ma inną wersję rzeczywistości i inną prawdę.

  Nastawienia – to sposób, w jaki dana osoba postrzega coś lub zachowuje się wobec czegoś, często w sposób nie pozbawiony oceny. Więc nastawienie to nacechowana oceną pozycja, którą przyjmujemy wobec danej rzeczy, osoby lub idei.

  Wartości, przekonania i nastawienia mają potężny wpływa na nasze myśli, uczucia, zachowania oraz wydajność. Nastawienia i przekonania mogą mam pomagać albo przeszkadzać i wpływają na metodę, w jaki się zachowujemy , a dodatkowo na to, w jakim stopniu wykorzystujemy swój potencjał. Pomyśl o sobie jako drzewie, którego korzenie stanowią wartości (decydują o tym kim jesteś), przekonania stanowią pień, nastawienia to główne gałęzie, zaś liście to Twoje zachowania i działania.

  Dziękując wszystkim Uczestniczkom V edycji Sukces na start, a szczególnie Paniom, które wybrały kunszt pt. ,Skuteczna komunikacja – niezbędne narzędzie w relacjach biznesowych” zachęcam do pogłębiania tematu skutecznej komunikacji nie tylko w biznesie, ale na każdej płaszczyźnie związanej z szerokim spektrum komunikowania się. Komunikacja tyczy się każdej dziedziny naszego życia, każdej relacji własnej czy zawodowej, jednego człowieka czy także grupy ludzi. Jest nieodłączną sferą naszego normalnego życia. Rozwijanie w sobie kompetencji jasnego wyrażania własnych wymagań oraz dodatkowo aktywnego słuchania innych, znaczenie podnosi jakość relacji w jakie wchodzimy.

  Zachęcam również do zwrócenia sugestie na emocjonalną stronę komunikowania się. Emocje są naszym największym kapitałem. Dają nam sposobność wejrzenia w siebie. Dostarczają wiedzy o ludziach, wartościach, potrzebach, które zwiększają naszą motywację i zapał do funkcjonowania. Poprzez rozwijanie w sobie inteligencji emocjonalnej, wykorzystujmy osobiste myślenie do kierowania emocjami zamiast pozwalać swoim emocjom na kierowanie naszym życiem.

  Tagi: ,Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.