• Czy wysyłać dziecko na kolonie?

  Czy wysyłać dziecko na kolonie?  Jak przygotować dziecko przed pierwszym wyjazdem kolonijnym?

  To pytania, które w bardzo wielu sytuacjach zadają sobie rodzice siedmiolatków, kiedy 1-szy raz otrzymują folder organizatora wypoczynku z ofertą wypadów kolonijnych.  Mają sugestie, czy dziecko nie jest zbyt małe, czy jest dostatecznie samodzielne, czy poradzi sobie z pierwszą rozłąką.

  W ogromnej liczbie przypadków pierwszego wyjazdu kolonijnego boją się bardziej rodzice, niż dzieci, które są entuzjastycznie nastawione na nową, fascynującą przygodę.

  Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?

  Dzięki takim wyjazdom Twoje dziecko rozwinie wiele nowych umiejętności, takich jak: samodzielność, umiejętność pracy w grupie, będzie ćwiczyło indywidualne zdolności negocjacyjne.  O ile wybierzesz dla swojego dziecka kolonie, które nie tylko są wypoczynkiem, niemniej jednak zawierają szczegóły edukacyjne, oczywiście przeprowadzane w formie zabawy, Twoje dziecko ma możliwość nauczyć się o wiele więcej, nie traktując tego jak edukacji w szkole.  Bardzo intrygującą propozycją tegorocznego lata są kolonie z programem dydaktycznym w zakresie robotyki, dzieci uwielbiają budować i programować roboty.

  Znajdź taką ofertę, która zainteresuje Twoje dziecko.

  Oprócz nauką Twoje dziecko pozna nowe miejsce, znakomita większość kolonii oferuje ciekawy program wycieczek  do okolicznych atrakcji turystycznych i różnego rodzaju animacje, na przykład. ogniska, dyskoteki, zawody i zabawy sportowe.  A co najistotniejsze Twoje dziecko otworzy się na ludzi i nawiąże nowe wakacyjne przyjaźnie, wróci z kolonii wypoczęte, odprężone i  całe fantastycznych wspomnień.

   

  Pamiętaj, Twoje dziecko potrzebuje takich wyjazdów, tak jak również Ty.

  Tagi: , , , ,Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.