• Bilety lotnicze do Dublina

  Dublin to miasto wielu kontrastów. Łączy w sobie historie Wikingów, nowoczesność, a z drugiej strony tradycjonalizm i przywiązanie do przeszłości. Sam Dublin położony jest nad Zatoką Dublińską. Rzeka, która dzieli miasto na północ i południe to Liffey. Dzisiaj Dublin zmienił znacznie swój charakter. Współcześnie jest miastem wielokulturowym. Zwłaszcza w dzielnicy Temple Bar turyści mogą poznać prawdziwy smak tego miasta. Jest tu mnóstwo miejsc rozrywki jak kafejki, puby, dyskoteki.

  Centrum ośrodki miejskie stanowi stary, gregoriański Dublin. Na Grafton street znajdują się najsłynniejsze uczelnie, a także bez liku muzeów i galerii.W Dublinie na dzień dzisiejszy można zwiedzać między innymi dawną fabrykę piwa wzniesioną ze stali i szkła na początku XX wieku, którą udostępniono do zwiedzania w roku 2000. Budynek przypomina kształtem kufel, a na samym szczycie znajduje się bar, z którego rozpościera się przepiękny widok na pełne miasto.

  Największa atrakcją zdają się dla turystów być zielone grunty i masowe parki z bujną roślinnością. Phoenix Park jest uważany za największy miejski park świata. Zoo, które znajduje się w środku jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie. W parku przeprowadza się również wystawy i wyścigi konne. W związku z tym, ze Dublin to bardzo popularne miejsce pomiędzy licznych turystów bardzo dobrze rozwinięta jest baza hotelowa. W mieście znajduje się wiele miejsc noclegowych. Do Dublina przybywają również licznie nasi rodacy. Wielu z nich znalazło tutaj pracę i osiadło na stałe. Mimo, że Dublin nie trzeba do najtańszych miast ze 100% pewnością można tutaj znaleźć oferty tanich hoteli.

  Lotnisko znajduje się około 10 kilometrów od centrum. Z portu lotniczego kursuje także autobus, który dowozi pasażerów do centrum miasta. Z Dublina możemy łatwo zdobyć się do innych interesujących miast Irlandii jak Wicklow i Laragh. Jak mówią osoby, które znają Dublin najlepiej to miasto zwiedzić na piechotę, dzięki temu można jak najdokładniej poznać wszystkie obszary ośrodki miejskie.

  Bilety lotnicze do Dublina oferują w promocyjnych cenach linie Aer Lingus. Loty w koszcie mniej więcej 200 złotych są realizowane zarówno z Warszawy jak i Krakowa. Podróże będą się odbywały do końca marca 2012 roku. Aer Lingus to jedna z linii lotniczych Irlandii, z siedzibą w Dublinie. Samoloty tej linii kursują przede wszystkim po Europie i Stanach Zjednoczonych. Linia trzeba do sojuszu Oneword star Alliance.Na razie należy w całości do rządu, niemniej jednak w planie jest prywatyzacja.

  Tagi: , , , , , , , , , ,Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.