• Multidyscyplinarne firmy

  Czyli dlaczego warto skorzystać z usług jednej spółki oferującej kompleksowe usługi a nie z kilku, które są wyspecjalizowane w danych dziedzinach?

  Księgowość, pozyskiwanie funduszy unijnych, robienie stron internetowych, pozycjonowanie, reklama czy wsparcie biznesowe, to usługi, których wykonanie w znaczącej liczbie przypadków powierza się firmom zewnętrznym. Wyjątkowo jak zleceniodawca jest małym bądź średnim przedsiębiorstwem i nie ma ani potrzeby ani finansowych możliwości, ażeby zatrudniać dodatkowych profesjonalistów na pełny etat.

  Na rynku mamy oferty zarówno firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek), które specjalizują się w oferowaniu konkretnych usług, np. agencje reklamowe, czy biura księgowe, jak również korporacji, które oferują wszelkie te usługi na raz. Istnieje przekonanie, że nie gorzej korzystać z usług wyspecjalizowanego fachowca, niż z usług kogoś, kto się zajmuje Tobie na raz. I jest to prawda, ale tylko w porównaniu do osób fizycznych. Jeden człowiek nie jest w stanie zostać ekspertem z paru różnorakich dziedzin. Natomiast jedna firma jak najbardziej jest. Nic nie stoi na przeszkodzie w zatrudnieniu różnorakich profesjonalistów, przykładowo. księgowych, informatyków, plastyków, finansistów, czy doradców korporacyjnych.

  Dlaczego więc firma multidyscyplinarna jest lepsza od wyspecjalizowanej? Dlatego, że właściwie każde biznes to system naczyń połączonych. I wszystko co przygotowujemy w jednej dziedzinie, ma bezpośredni wpływ na pozostałe. Dobrze, by ktoś to koordynował i aby mężczyźni i kobiety, które są wprost odpowiedzialne za wykonywanie konkretnych usług miały możliwość skonsultowania tego co robią, ze specjalistami z innych dziedzin.

  Przykładem może być zaprojektowanie i pozycjonowanie stron internetowych WWW. Strona, dodatkowo, że powinna być prawidłowo wykonana pod względem technicznym i atrakcyjna graficznie, musi jeszcze być spójna z polityką korporacji. Tzn. musi być zrealizowana pod względem gustów i potrzeb nabywców, a na tym przeciętny grafik ani informatyk się nie zna. Wymagana jest konsultacja specjalisty z dziedziny marketingu.

  Tagi: , , , ,Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.