Artykuły w kategorii ‘Hobby i nie tylko’

 • Fotografia krajoznawcza

  0

  Fotografia krajoznawcza jest specyficznym typem fotografii, który uprawiany jest na pewno zarówno przez fotografów zawodowych, jak i amatorów. Na 100% zasadniczym źródłem edukacji na ten temat jest praktyka fotografów zawodowych, którzy zajmują się tą dziedziną fotografii codziennie i są w stanie utrzymać się tylko z uprawiania tego tematu. Ze stuprocentową pewnością takich osób na rynku jest bardzo niewiele, w związku z tym i źródła informacji są skąpe. W ciągu ostatnich lat na czoło takiej działalności wysunęło się z pewnością wiele ludzi, z których wspomnieć należy Krzysztofa i Rafała Jabłońskich, członków Związku Polskich Artystów Fotografików, którzy są autorami wielu albumów, książek i wystaw z motywem fotografii krajoznawczej. W książkach obu autorów wyszukać można fotografię zarówno dokumentacyjną jak i artystyczną, która ma w zależności od typu albumu pokazywać piękno Polski. Książki te prezntują najciekawsze zabytki państwa w ujęciu zewnętrznym i w tak żadkiej współcześnie prezentacji wnętrz , a ponadto malarstwa i rzeźby. Obejrzeć możemy również wspaniałe krajobrazy z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Wyczekane, dobrze skomponowane fotografię przekazują nasze góry, czy jeziora w sposób skomplikowany do znalezienia poprzez przeciętnego wędrowca. Albumy te pokazują też polski folklor zachowany w skansenach i ludowych świętach.

 • Wina

  0

  Z stanowczością nierzadko pijąc wino bądź piwo masowej produkcji myśleliśmy, jak je produkować, jaki osprzęt jest do tego celu wymagany i w jaki sposób zrobić taki alkohol w domu. Domowe wino bądź też piwo domowe to świetna alternatywa dla napojów alkoholowych dostępnych w placówkach handlowych. Z całą pewnością będą smaczniejsze, zdrowsze i pozbawione szkodliwych środków konserwujących. Nadto ich przygotowanie przysporzy nam masy zadowolenia oraz spełnienia. Przepis na wino domowe bądź domowe piwo bez problemu odszukamy w dobrych kucharskich książkach bądź też w Internecie. Niestety do ich wytworzenia będziemy potrzebowali specjalistycznego osprzętu – balony na wino, gąsior, lejek ze szkła, parafina i tym podobne. Łączny koszt zakupu wymienionego wyżej sprzętu oraz dodatków nie jest zbyt wysoki, toteż wydatek taki nie powinien stanowić dla nas zbyt wielkiego wydatku. Potrzebny będzie też zakup składników do produkcji alkoholu oraz butelki na wino czy przygotowane już domowe piwo. » Read the rest of the entry..

 • Whisky – Profesjonalne degustacje

  0

  whisky jest tak wdzięcznym trunkiem, że do jej przechowywania nie potrzebna jest nam piwnica, specjalnie klimatyzowane pomieszczenie z odpowiednią temperaturą, a wystarczy najzwyklejszy barek. Trunek należy chronić tylko przed działaniem promieni słonecznych i zbyt wysoką temperaturą np. z kaloryfera.

  Whisky powinniśmy pić w takiej postaci w jakiej nam najlepiej smakuje. Szkoci zalecają dolanie odrobiny wody do whisky w celu rozcieńczenia trunku, dzięki temu zabiegowi whisky stanie się mniej ostra a łagodniejsze aromaty zostają uwolnione. Najlepszą wodą jest ta pochodząca ze źródła z którego pochodzi destylat. Wbrew ogólnie przyjętej opinii lód nie jest polecany jako dodatek ponieważ działa on szkodliwie na nasze kubki smakowe oraz zaburza paletę trunku.

  Kolejnym mitem który musimy obalić jest szkło: najlepiej będzie nadawał się tutaj kieliszek do wina w kształcie tulipan, który pozwala nam w sposób najefektowniejszy odkryć aromaty. Tak więc szklanki typu old fashion powinniśmy używać do innych celów. Przed samą degustacją, po rozlaniu alkoholu do kieliszków powinniśmy pozwolić trunkowi wejść w reakcje z powietrzem (pooddychać) przez kilkanaście minut, do pół godziny. Operacja taka pozwoli wydobyć z Whisky nowy aromat.

  Ocena wizualna whisky polega na tym, że kieliszek z trunkiem należy przechylić, podłożyć biała chusteczkę, kartkę pod kieliszek i ocenić barwę (kolor whisky może przyjmować całą gamę barw od śnieżnego, lekko żółtego np. destylatu z Lowladns Rosebank, Bladnoch, aż po czarny np. Black Bowmore). Operacja ta pozwoli nam również ocenić czy mamy do czynienia z młodą czy starą whisky.

  Whisky po destylacji jest bezbarwna i dopiero w procesie leżakowania nabiera barw. Im dłużej whisky dojrzewała tym głębsza jest barwa – nie jest to jednak zawsze regułą, bowiem whisky leżakowana w wysłużonej beczce po bourbonie nadaje jasną barwę nawet po długim czasie, zaś whisky starzona po raz pierwszy w beczce po sherry oloroso może nabrać barwy melasy już po 5 latach.

  Jeśli whisky jest nieco matowa i leciutko mętnieje po dodaniu wody to znaczy, że nie była filtrowana na zimno – nie ma takiego ładnego połysku, ale ma lepszą konsystencję i smak.
  Perlistość whisky najłatwiej rozpoznać potrząsając butelką. Trunek zapieni się i powoli będzie się uspokajał. Whisky o mocy poniżej 50 % znacznie szybciej uspokoi się niż mocniejsze whisky. Whisky słabsza ma też mniejsze bąbelki. W whisky o dobrej budowie bąbelki utrzymują się niczym perełki przez pewien czas po uspokojeniu się trunku. Tak więc ,perlistość” mówi coś o mocy i budowie whisky.

  Budowę whisky oceniamy jako ,lekką”, ,średnią” i ,dobrą” na podstawie smaku, faktury i wyglądu. Aby poznać budowę whisky, należy zawirować czystą whisky w kieliszku, kiedy trunek opada, widać wir pęcherzyków powietrza o dwóch stożkowych odnogach, które nazywamy nogami. Długie nogi świadczą o wysokiej zawartości alkoholu, a długi czas zanikania pęcherzyków oznacza obecność olejków, które świadczą o mocniejszej budowie.

 • Zakłady lotto

  0

  Zarówno w wypadku gry totolotka multilotka jak i gry z Plusem wykorzystujemy jeden formularz, na którym musimy skreślić czy decydujemy się na losowanie z Plusem czy nie. Po obraniu wyboru gracz totalizatora musi wyselekcjonować jaką możliwością będzie skreślał liczby (np. systemy lotto). Jedną z owych jest tradycyjna strategia wybierania liczb wybranych przez gracza lotto – sposób ten może być całkiem przypadkowy lub zawierać numery, które cokolwiek dla danego fanatyka lotto znaczą. Innym, tożsamym ciekawym systemem skreślania kulek jest gra na ,chybił trafił”. W tym przypadku to maszyna lotto wybiera za fana lotto zestaw potencjalnie wygranych liczb. Również w sytuacji wybierania liczb przy pomocy lottomatu możliwe jest zaznaczenie jak dużo kul winien on wylosować, wyznaczyć stawkę za jaką zamierzamy nadać, a ponadto wybrać alternatywę z plusową kulą lub bez niego i skreślić poprzez jak dużo gier określony kupon totolotka ma być uznawany. Niemniej wybranie kul przez lottomat nie jest równoznaczne z zwiększeniem szans na rozbicie banku w grach. Lotto wyniki zależą od bezsensownej losowości. Metoda na chybił trafił jest z reguły wybierana poprzez istoty, które nie do końca posiadają metodę na to jakie liczby powinny być wymyślone, by zwiastowały radość. W wypadku 20 z 80 nie posiada zakładów systemów, w metodę jak to jest wyliczone przy lotto. Zatem ze 100% pewnością można stosować systemy zrealizowane dla multi multi, które do pewnego stopnia mogą również okazywać się dobre w sytuacji tej gry totalizatora.

 • Fotograf ślubny Poznań

  0

  żeby właściwie uwiecznić najistotniejsze uroczystości rodzinne i personalne, warto zatrudnić w tym celu profesjonalnego fotografa. Zdjęcia okolicznościowe Poznań wykonywane poprzez zawodowych fotografików pokazują znacznie wyższą wartość artystyczną i elegancką, niż ilustracje wykonywane poprzez chłopcy i dziewczęta nieposiadające odpowiednich kwalifikacji. Twierdzenie to odnosi się szczególnie do ślubów i wesel. Specjalistycznyfotograf ślubny Poznań to gwarancja prawidłowego, estetycznego i nietuzinkowego uwiecznienia tego jednego z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Także fotografia reklamowa Poznań to usługa, która, jeśli spełniać ma własną kluczową funkcję wizerunkowo-marketingową, musi być zlecona profesjonalnemu fotografowi.

  Firma fotochris zajmuje się wykonywaniem zleceń i zleceń, takich jak obrazki okolicznościowe Olsztyn, fotografia reklamowa Szczecin, czy zdjęcia ślubne Poznań.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w biznesie fotograficznej firma fotochris wytwarza wręcz najbardziej ambitne schematy fotograficzne, które realizowane są na najwyższym poziomie jakości. W katalogu usług/produktów firmy fotochris znajdują się takie usługi jak wykonywanie fotografii reklamowych Warszawa, obrazów ślubnych Olsztyn , a ponadto zdjęć okolicznościowych Gdańsk. Fotograf ślubny fotochris to z kolei gwarancja wyjątkowego, niepowtarzalnego i oryginalnego uwiecznienia ślubu.

  Jednym z głównych sekcji działalności korporacji fotochris jest fotografia reklamowa. Zdjęcia reklamowe to szczególnie trudna dziedzina obrazów, gdyż koncentruje się ona nie tylko na technicznej poprawności zaprojektowania obrazów, ale także na oryginalnych pomysłach i unikatowym sposobie ukazania charakterystycznych cech reklamowanego produktu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik , a ponadto dynamicznemu i kreatywnemu zespołowi fotografików, firma fotochris jest w stanie zaoferować państwu fotografie reklamowe , które w nieszablonowy sposób przedstawią państwa produkt w najlepszym możliwym świetle – dosłownie i w przenośni.

 • Drapak dla kota

  0

  Chcę poruszyć temat zakupów dla naszych pupili, kotów, psów i innych ulubieńców. Pytanie brzmi co wybrać, o ile chodzi o zakupy internetowe, znany serwis aukcyjny, czy ma możliwość sklep zoologiczny Łódź? Mylnie może się wydawać, że niskie ceny i duża konkurencyjność allegro, jest najlepszym wyjściem. Takie rzeczy jak legowisko dla psa, klatka dla gryzoni, drapak dla kota czy torba transportowa, to akcesoria, przy których wyborze nie powinna liczyć się jedynie cena. Nieprosto w pewnych sytuacjach jest zrozumieć, że oszczędzając na wydatkach możemy narobić sobie większego problemu niż jest te parę złotych tego warte. Dla samego bezpieczeństwa naszego zwierzaka, warto skonsultować się ze specjalistą w danej dziedzinie, najlepszym przykładem jest drapak dla kota, który został w dużych ilościach importowany z chin i zagrażał bezpieczeństwu kota jak również jego posiadacza z powodu wykorzystania groźnych dla zdrowia materiałów z jakich był wyprodukowany. Moim zdaniem, bardziej wiarygodnym jest sklep internetowy, chociażby na wzgląd stałej siedziby , a dodatkowo jak to można bywa z reguły prowadzenia równolegle sklepu można powiedzieć stacjonarnego, gdzie można obejrzeć towar, zastanowić się nad jego wyborem i co bardzo istotne skonsultować wykorzystanie do potrzeb, niż zakup towaru niejasnego pochodzenia do odbioru którego umawiamy się na przystanku autobusowym np. Na pewno należy wziąć pod uwagę, czego nie mam na pomysłu, że na aukcjach wystawiają się mężczyźni i kobiety, również sprawdzone i wielokrotnie prowadzące działalność wymienioną powyżej, i nie znaczy fakt dystrybucji ich towaru na portalu aukcyjnym, że są niewiarygodne. Reasumując, przy zakupie towaru rodzaju legowisko dla psa, klatka dla gryzoni, drapak dla kota czy torba transportowa, warto dobrze się zastanowić i nie brać tylko ceny pod uwagę, na pewno, jeżeli już zwierzak nasz jest kochany i szanowany. Dziękuję i pozdrawiam.

   

 • Kursy multimedialne

  0

  Sytuacja na rynku pracy bywa trudna. Trzeba nieustannie poszerzać swoje umiejętności. Chcemy w tym Państwu pomóc. Rozprowadzamy kursy multimedialne które dają możliwość nauki w domu. Wspomniane kursy wideo Obejmują wiele dziedzin. Jeżeli jesteś informatykiem mamy dla ciebie kursy video z programowania,systemów operacyjnych i inne. Jeśli jesteś pracownikiem biurowym, proponujemy kursy biurowe. Bądź na bieżąco! A może chcesz sama zaprojektowaćdom? Wybierz kurs modelowania domów! Ogromna liczba osób uczy się w ten sposób. Biorąc pod uwagę ceny kursy te nie kosztują wiele. Kolejną zaletą jest możliwość uczenia się w takim tempie na jakie możemy sobie pozwolić. Nikt nas nie ogranicza. Kurs dostajemy na własność. Kursy to genialnametoda do nauki.

 • Pippi Langstrumpf

  0

  Pippi Langstrumpf jest tytułową bohaterką książki pisarki Astrid Lindgren. Książka opowiada o przygodach 9-letniej dziewczynki, która radzi sobie sobie bez pomocy dorosłych.  Pippi mieszka w małym mieście w Willi Śmiesznotce jedynie z małpką Panem Nilssonem i koniem. Jej mama nie żyje, a tata zaginął na morzu. Pomimo to Pippi, najsilniejsza dziewczynka na całym świecie z torbą wypełnioną złotymi monetami, doskonalebardzo dobrze sobie radzi bez pomocy, ignorując, bądź odrzucając wszelkie próby ingerencji w jej życie – czy to umieszczenie jej w domu dziecka, czy też zmuszenie do chodzenia do szkoły.

  Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzje osób dorosłych, którzy dbają bardziej o zewnętrzne pozory niż jakiekolwiek wyższe wartości. Pippi natomiast, mimo ciągle popełnianych niezręczności i skłonności do opowiadania niestworzonych bajek, zawsze kieruje się dobrem innych osób, śpiesząc na ratunek słabszym i poszkodowanym. Ma niesamowite i zwariowane pomysły. Pippi ma dziewięć lat, rudo-marchewkowe włosy, splecione w dwa odstające warkoczyki, a na twarzy mnóstwo piegów. Nosi przykrótką, połataną sukienkę, spadające pończochy i za duże czarne buciki. Zawsze swym urokiem osobistym oczarowuje innych.

  Pippi patrzy na świat okrągłymi oczyma, interpretując go na swój sposób nie dopuszcza do siebie wogóle myśli, że mogłaby wejść z nim w interakcję inną jak tylko na zasadzie interwencji na końcu uciekając do swojego zamkniętego sterylnego nibyświata.

  Czy Pippi jest samotna? Ależ oczywiście tęskni za swym tatą, który gdzieś na morzu wędruje po swojej ,Nibylandii”, tęskni do swojej mamusi rozmawiając czasem z nią, ale tak w rzeczywistości istotą bycia ,Pippi” jest jej pełna niezależność, to najważniejsze dla jej postępowania – realizacja swoich zachcianek, realizacja swoich szaleństw i opieka nad posiadanymi zwierzętami. Śpi z głową pod kołdrą i z butami na poduszce. Tłucze naczynia zamiast je pozmywać i nie zna tabliczki mnożenia.

  Bohaterka jest w trakcie ciągłej zabawy w życie bez zobowiązań i bez związków. Potrafi się bronić, ponieważ jest najsilniejszym człowiekiem na ziemi, nie ma kłopotów finansowych gdyż korzystając z zasobów pozostawionego przez ojca skarbu realizuje swoje chwilowe kaprysy.

  Nie przywiązuje się do żadnej sytuacji ani też nie bierze na siebie żadnych trudów życia, nie przejmuje się wiedzą ani też popełnianymi przez siebie gafami, żyjąc w swoim wyalienowanym świecie nie przyjmuje do wiadomości świata zewnętrznego, karząc tylko tych, którzy próbują w niego ingerować. Dzielna Pippi niczego się nie boi i zawsze daje sobie radę.


Page 1 of 1912345»10...Last »