Artykuły w kategorii ‘Alarmowe systemy’

 • Informacje o LPG

  0

  LPG (ang. Liquefied Petroleum Gas) to wspólna nazwa mieszaniny propanu i butanu (w różnych proporcjach). Używany jako gaz, niemniej jednak przechowywany w pojemnikach pod ciśnieniem jest cieczą. Stosowany jest przede wszystkim jako paliwo silnikowe.
  LPG uzyskiwany jest jako produkt uboczny przy rafinacji ropy naftowej. Niewielkie jego ilości otrzymuje się również ze złóż gazu ziemnego, zazwyczaj na początku uruchamiania nowego odwiertu. Gaz lpg jest gazem w temperaturze pokojowej przy zwykłym ciśnieniu. W temperaturze pokojowej ulega on skropleniu przy ciśnieniu od 2.2 do 4 atm. Do butli jest pompowany przy ciśnieniu rzędu 6 atm. Butle, w których się go przechowuje i transportuje, napełnia się zwykle do 85% objętości, aby uniknąć rozerwania butli.
  LPG stosowany jest głównie jako źródło zasilania silników benzynowych, zarówno gaźnikowych jak również z jedno i wielopunktowymi układami  wtryskowymi. Korzystanie z LPG wymaga zainstalowania dość kosztownej instalacji (od 1500 do 4000 zł). Samochody zaopatrzone w tę instalację muszą także częściowo skorzystać z benzyny, gdyż ze względów technicznych rozruch i rozgrzanie silnika powinno odbywać się przy zasilaniu benzyną. Bardziej zaawansowane technicznie instalacje do LPG automatycznie przełączają się z benzyny na gaz w momencie uzyskania poprzez silnik stosownej temperatury i prędkości obrotowej. W mniej zaawansowanych istnieje konieczność ręcznego przełączania zasilania z benzyny na LPG.
  Instalację gazową można też zastosować w samochodach z silnikiem dwusuwowym, , a dodatkowo z silnikiem Diesla. Priorytetowym powodem stosowania LPG jako paliwa silnikowego jest jego cena wynosząca w Polsce ok. 45% ceny benzyny bezołowiowej. W wielu państwach m.in. w Holandii i Belgii, paliwo to jest promowane jako bardziej przyjazne od benzyny.
  układy gazowe dzieli się na tzw. generacje. W styczniu 2006 r. istniało pięć typów instalacji zasilanych LPG.

  Zalety instalacji LPG
  * Instalacja LPG jest niskociśnieniowa, a zatem zbiornik jest lekki.
  * Sam silnik iskrowy, czterosuwowy nie wymaga specjalnych zabiegów by dopasować się do pracy na LPG.
  * LPG zawierając węglowodory o krótszym łańcuchu wydzielają mniej gazów cieplarnianych niż benzyna.
  * LPG jest w Polsce dużo tańszy niż benzyna, stąd tak znaczne zainteresowanie w Polsce tym paliwem.

  Wady instalacji LPG
  * zalecane jest (priorytetowo zimą) uruchomienie silnika na benzynie,
  * większa ilość pary wodnej sprzyja korozji układu wydechowego,
  * butla ogranicza funkcjonalność samochodu,
  * większe są koszty przeglądów i serwisowania,
  * zbyt rzadkie korzystanie z układu zasilania benzyną stwarza awarie pompy paliwa.

 • Informacje o niebezpiecznym gazie LPG

  0

  LPG (ang. Liquefied Petroleum Gas) to wspólna nazwa mieszaniny propanu i butanu (w różnorakich proporcjach). Używany jako gaz, ale przechowywany w pojemnikach pod ciśnieniem jest cieczą. Stosowany jest głównie jako paliwo silnikowe.
  LPG uzyskiwany jest jako produkt uboczny przy rafinacji ropy naftowej. Niewielkie jego ilości otrzymuje się także ze złóż gazu ziemnego, zwykle na początku uruchamiania nowego odwiertu. Gaz lpg jest gazem w temperaturze pokojowej przy zwykłym ciśnieniu. W temperaturze pokojowej ulega on skropleniu przy ciśnieniu od 2.2 do 4 atm. Do butli jest pompowany przy ciśnieniu rzędu 6 atm. Butle, w których się go przechowuje i transportuje, napełnia się przeważnie do 85% objętości, żeby uniknąć rozerwania butli.
  LPG stosowany jest przede wszystkim jako źródło zasilania silników benzynowych, zarówno gaźnikowych jak i z jedno i wielopunktowymi układami  wtryskowymi. Korzystanie z LPG wymaga zainstalowania dość kosztownej instalacji (od 1500 do 4000 złotych). Pojazdy samochodowe zaopatrzone w tę instalację muszą również częściowo korzystać z benzyny, gdyż ze względów technicznych rozruch i rozgrzanie silnika powinno odbywać się przy zasilaniu benzyną. Bardziej zaawansowane technicznie instalacje do LPG automatycznie przełączają się z benzyny na gaz w momencie uzyskania poprzez silnik adekwatnej temperatury i szybkości obrotowej. W mniej zaawansowanych istnieje konieczność ręcznego przełączania zasilania z benzyny na LPG.
  Instalację LPG można również zastosować w samochodach z silnikiem dwusuwowym, oraz z silnikiem Diesla. Podstawowym powodem stosowania LPG jako paliwa silnikowego jest jego cena wynosząca w Polsce ok. 45% ceny benzyny bezołowiowej. W wielu państwach m.in. w Holandii i Belgii, paliwo to jest reklamowane jako bardziej przyjazne od etyliny.
  układy gazowe dzieli się na tzw. generacje. W styczniu 2006 r. istniało pięć typów instalacji napędzanych LPG.

  Zalety instalacji LPG
  * Instalacja LPG jest niskociśnieniowa, a więc zbiornik jest lekki.
  * Sam silnik iskrowy, czterosuwowy nie wymaga specjalnych zabiegów żeby dopasować się do pracy na LPG.
  * LPG zawierając węglowodory o krótszym łańcuchu wydzielają mniej gazów cieplarnianych niż benzyna.
  * LPG jest w Polsce dużo tańszy niż benzyna, stąd tak znaczne zainteresowanie w Polsce tym paliwem.

  Wady instalacji LPG
  * zalecane jest (w szczególności zimą) uruchomienie silnika na benzynie,
  * większa ilość pary wodnej sprzyja korozji układu wydechowego,
  * butla ogranicza użyteczność samochodu,
  * większe są koszty przeglądów i serwisowania,
  * zbyt rzadkie wykorzystywanie z układu zasilania benzyną stwarza awarie pompy paliwa.

 • Twórcza działalność.

  0

  Działalność twórcza za każdym razem wymaga wykazania się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością. Jeżeli zaś chodzi o wzornictwo przemysłowe to tutaj ważna jest już nie tylko kreatywność i pomysłowość, ale również zdolność do nadawania projektom praktycznego wymiaru, dzięki czemu będą mogły być one wykorzystywane na skalę przemysłową. Okazuje się, że wzornictwo przemysłowe przeważnie jest definiowane jako działalność twórcza, której jednak bardzo ważnym aspektem jest zdefiniowanie zewnętrznych i wizualnych cech przedmiotów, które zostały zaprojektowane, a które w przyszłości mają być wytwarzanena masową skalę. Okazuje się zatem wzornictwo przemysłowe jest nie tylko gałęzią sztuki ale także bardzo ważną gałęzią przemysłu, z jakim na co dzień styka się każdy człowiek, choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Każdy wzór przemysłowy, który w sposób zgodne z prawe został zatwierdzony, jest chroniony przez prawo, pod kątem tego, by wzór nie był powielany i wykorzystywany bez zgody jego twórcy bądź tez bez zgody jego właściciela.

 • Internetowy sklep zoologiczny

  0

  W internetowych sklepach zoologicznych tudzież wędkarskich internetowy sklep zoologiczny tymczasem nie kupimy zwierząt ani żywej przynęty do łowienia ryb, niemniej jednak dogodny wybór jest nader dekoracyjny, natomiast cyklicznie tańszy niż w sklepach stacjonarnych. Na stronie internetowej sklepu możemy przejrzeć ofertę zgodnie z kategorii, dojrzeć przedstawienie, ceny a zdjęcia. Zrealizowanie zakupu jest szybkie a łatwe, a towar zostaje dostarczony aż do naszego domu. Jeśli chodzi na przykład o internetowy obiekt handlowy zoologiczny, to w jego ofercie możemy wyszperać produkty natomiast akcesoria w celu psów, kotów, gryzoni, rybek, ptaków, gadów. Są to pomiędzy innymi terraria, akwaria, legowiska, transportery, pożywienie, witaminy, smycze, obroże, kagańce, akcesoria higieniczne, zabawki, miski i dużo więcej. » Read the rest of the entry..

 • Sok Noni – poprawia kondycję

  0

  Noni – Morinda citrifolia – jest zawsze zieloną rośliną osiągającą, wysokość pomiędzy 3 a 7 metrów. Rodzi owoce przez kompletny rok. Noni żyje w Australii, w tropikalnych regionach Afryki i Ameryki Południowej, na Karaibach, w Chinach, na terenie Malezji, Indiach i Filipinach. Autochtoni, wykorzystują ją jako skuteczne lekarstwo, wykorzystując każdy jej element- od korzenia aż do kwiatów. Medycyna nowoczesna zaciekawiła się Noni dopiero niedawno, ale doświadczenia uznają jej fenomenalne lecznicze właściwości głównie w chorobach typu alergia, kuracji raka, dolegliwości serca, żołądka, udaru mózgu, cukrzycy,otyłości, cery czy chorób włosów. Noni serwuje się w formiepłynnego soku, który trzeba pić na czczo, by otrzymać jak najlepsze rezultaty.

 • Chcesz wygrać w lotto ? Wejdź i wygeneruj swoje szczęśliwe cyfry !

  0

  Któż spośród nas nie zagrał w lotto jednakowoż podobnie w inne loterie, mając ogromne nadzieje na wygrane. Większość osób uważa, że zwycięstwo na loterii jest nadmiernie łatwym rozwiązaniem i że no tak szczęście akurat im nie dopisze. Ludzie marzą o wygranej jak na przykład wideodomofon oraz domofon, ale nie wierzą, że to właśnie oni mogą wygrać. Ewentualnie również snują plany na przyszłość, w jaki sposób rozplanowaliby wygrany milion lub podobnie inną wygraną kwotę, lecz uprzednio nawet nie wysilą się, żeby zagrać. My mamy rozwiązanie. Wygeneruj na naszej stronie swoje szczęśliwe liczby i wygraj !

 • Wycieczki last minute

  0

  Niezbicie opinie Grecja były pomocne zaś nie było się aż do nich przyczepić. No tak, tedy Grecja wycieczki są odpowiednie dla każdego, nie ważne czy znakomitość pragnie zwiedzać, urlopować się, byczyć się, czy zdrowo spędzać czas na świeżym powietrzu. Wielu osobom Grecja kojarzy się przede wszystkim z słońcem natomiast oliwkami. Czekają tam na ciebie piękne, złociste, rozgrzane słońcem plaże i błękitna czysta, ciepła pustosłowie. Jeżeli rozważamy urlop, owo sprawdźmy Grecja oferty. Przypadkiem coś Nas zaciekawi. Jeśli tak się stanie, na pewno nie będziemy żałować.

 • Wycieczki last minute

  0

  W całej Hiszpanii znajdziemy się blisko 9 tysięcy budynków religijnych, owszem dlatego first minute Hiszpania, jest znakomitą okazją ażeby zwiedzić te najbardziej cudowne, oraz odznaczające się tradycją na tle reszty. Jasne że pies z kulawą nogą nie jest w mocy zwiedzić wszystkich w trakcie swojego wyjazdu.


Page 1 of 2412345»1020...Last »